اخبار و مقالات

انواع مارمالاد

انواع مارمالاد

مارمالاد یک نوع فرآوری کنسروی است که از جوشاندن میوه مرکبات با شکر و آب تهیه می‌شود و معمولا از ژلاتین برای ژله ای شدن به آن اضافه می‌کنند.برای تهیه مارمالاد اصولا میوه قاچ زده را به همراه پوست آن به مدت طولانی میپزند تا پوست میوه و گوشت آن نرم شود.

خواص لیمو عمانی

خواص لیمو عمانی

لیموعمانی میوه خشک شده است که به عنوان چاشنی در غذاها یا دم نوش به صورت کوبیده شده یا درسته استفاده می‌شود به دلیل اینکه لیمو عمانی تازه را نمیتوان به تنهایی مصرف نمود آن را در آفتاب خشک می‌کنند تا داخل آن به رنگ سیاه درآید.

طرز تهیه رب لیمو عمانی

طرز تهیه رب لیمو عمانی

از دیگر چاشنی‌ها و طعم دهنده‌های غذا رب لیمو عمانی می‌باشد که در حین طبخ غذا کارآمد است.بسیاری از افراد گمان می‌کنند لیموعمانی با طعم تلخی که دارد گزینه خوبی برای تهیه و استفاده به عنوان رب نیست اما با پیروی از دستور پخت مناسب و استفاده از مواد لازم در مقداری مشخص می‌توان رب خوشمزه و خوش رنگی تهیه نمود.

مربا،مارمالاد رب لیمو عمانی

مربا،مارمالاد رب لیمو عمانی

(لیست مربا های صنایع غذایی ژاماسب) هویج🥕🥕 سیب🍎🍎🍏 انجیر تمشک توت فرنگی 🍓🍓 آلبالو🍒🍒 قیسی (مربا ها بصورت تکه ایی و شیرین مزه هستند) مارمالاد ها توت فرنگی 🍓🍓🍓 آلبالو.🍒🍒🍒 تمشک کیوی🥝🥝🥝 لیمو سبز🍋🍋🍋 پرتقال🍊🍊 زردآلو آفتابی نارنج ذغال اخته زرشک (مارمالاد ها بصورت پوره ایی و ترش مزه هستتد) رب ها لیمو عمانی غوره انار نارنج با طعم بهار زرشک آلبالو www.zhamasbfood.ir

محصولات ژاماسب

محصولات ژاماسب

پک محصولات غذایی ژاماسب با بسته بندی جدید و متنوع

پک مارمالاد و مربا

پک رب‌های میوه ایی

پک مخلوط و متنوع