اخبار و مقالات

مربا و مارمالاد

مربا و مارمالاد

صنایع غذایی ژاماسب 

با افتخار شروع به تولید مربا های خانگی و طبیعی نموده..

مربای سیب ،هویج، آلبالو، توت فرنگی، انجیر و....

مربا و مارمالاد

مربا و مارمالاد

صنایع غذایی ژاماسب 

تولید مربا های عالی و بی نظیر خود رو آغاز کرد..

مربا سیب

مربا هویج 

مربا توت فرنگی 

مربا انجیر

مربا آلبالو

و......

محصولات ژاماسب

محصولات ژاماسب

خدارو شکر با توجه به بسته بندی مناسب و پاستور کردن محصولات ژاماسب  وهمچنین رعایت کامل مسائل بهداشتی مشتریان عزیز با خیالی آسوده استفاده کنید دسرها و چاشنی های خوشمزه ژاماسب ......

مارمالاد هویج

مارمالاد هویج

مربا و مارمالاد از جمله مواد غذایی خوش خوراکی هستند که طرفدار بسیار دارد و علاوه بر اینکه در وعده صبحانه جایگاه ویژه دارند می توان انواع کیک و شیرینی را نیز همراه آن سرو و تزیین کرد. می دانیم که مارمالاد انواع گوناگون دارد و تقریبا با تمام میوه ها و حتی با بسیاری سبزیجات می توان آن را تهیه کرد. از این بین می توان به  مارمالاد توت فرنگی، مارمالاد سیب، مارمالاد کیوی، مارمالاد آلبالو، مارمالاد کدو حلوایی ، مارمالاد به، مارمالاد هویج و ….اشاره داشت.

طرز تهیه رب غوره

طرز تهیه رب غوره

غوره را شسته و روی آن نمک می‌ریزیم (به اندازه‌ی دلخواه) و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. پس از آن درب ظرف را می‌گذاریم تا غوره‌ها به طور کامل بپزند و نرم شوند. سپس آن‌ها را از صافی رد می‌کنیم. در صورتی که رقیق بود، کمی دیگر آن را می‌جوشانیم تا غلظت آن به اندازه‌ی رب گوجه شود.


سپس در یک ظرف در بسته در یخچال نگهداری می‌کنیم. نکته‌ی مهم آن است که در مرحله‌ای که می‌خواهیم، رب کمی غلیظ‌تر شود، باید شعله‌ی زیر آن بسیار ملایم باشد، چون در این مرحله رب غوره سریع می‌سوزد. به عبارتی دیگر برای تهیه‌ی یک رب خوب باید زمانی طولانی صرف کرد.

طرز تهیه رب انار

طرز تهیه رب انار

مواد لازم برای تهیه رب انار:

انار ۸ کیلوگرم

آب ۳ لیوان

نمک در صورت تمایل ۱ قاشق غذاخوری

وسایل لازم برای تهیه رب انار خانگی:

صافی پارچه‌ای یا سیمی خانه ریز

گوشتکوب

چرخ گوشت